whatsapp
  • Profesyonel % 100 Etkili Teras Su İzolasyonu & Renovasyon Sistemleri
  • 0 (532) 456-4507
Teras Fayans Yüzey Kaplama

Bu bölüm teras su izolasyonuna hakim olmayan ve bir çok izolasyon sistemini denemiş fakat hala sonuç alamamış müşterilerimiz için oluşturulmuştur. Ek görsel incelemelerinde inceleyeceğiniz teras balkonu bir çok aşama su yalıtımından geçmesine rağmen istenilen niteliğe ulaşamadığından bizlere ulaşılmıştır. Aşamalar olarak mevcut izolasyonların sökümü - Teraz yüzeyinde belki faydası olur diyerek yenilenen parapet temizlemeleri - yüzey hazırlığı - astar katmanı - camelyaf takviye katmanı ( çatlama önleyici )  - prüzsüzleştirme - ve uv korozyon dayanımlı gelcoat atımıyla sonlandırılmıştır. 

Fayans üstüne fayans düşenmemelidir. Mevcut bu işlem yapınıza zarar verebileceği gibi ( yük ) belki başarılır olur düşüncesi insanları yanıltmaktadır. Tekrarında fayans seramik tercihlerinde müşterilerimiz varolan kaplamaları sökerek yenilenen alt yapı çalışmalarıyla bu işlemleri tekrarlamalıdır. Teraslarımızda asla 3. sınıf seramik - fayans malzemeleri kullanmamalıyız.

Su Yalıtımı uygulaması yapılmamış binalarda betonarme taşıyıcı sisteme nüfuz eden su, betonun taşıyıcı özelliğini kaybetmesine ve donatının krozyona uğrayarak kesit kaybına yani incelmesine neden olmaktadır. Ayrıca yapı elemanları bünyesine giren suyun soğuk havalarda donması da çatlaklara ve beton bütünlüğünün bozulmasına yol açmaktadır. Sonuçta, zaman içerisinde taşıyıcı sistemin dayanımı düşmekte ve yapı güvenliğini tehdit etmektedir. İşte bu yüzden su yalıtımları, yapıların güvenli ve uzun ömürlü olması için yaşamsal önem taşımaktadır. Diğer Yandan iç mekanlara su ve nem girmesiyle; Boya, tavan v.b. yüzeylerin zarar görmesi, insan sağlığına zarar veren küf ve mantar oluşumu gibi istenmeyen durumların yanında ekstra maddi kayıplarıda beraberinde getiriyor.

Uygulamalarımızda teras yüzeyinden fayans sökümü yapmamaktayız. Aksine kırılan çatlayan ve derz sorunlu bölgeleri tekrar iyileştirerek kendi uygulmalarımızı yüzey düzgünlüğü olması adına yenilerek çalışmalara başlamaktayız. Ek görsellerde teras izolasyonu nasıl yapılır işlerimizi inceleyebilmektesiniz. Unutulmamalıdır ki son uygulama yapılacak teras çatılarda izolasyon iyi yapılmaz ise ( Gezilebilen yüzeyler ) fayans veya seramikte kalkmalara sebebiyet verebilir veya kışın ani buzlanmalarda patlamalar yaşanabilir ve iyi yapılmamış derz dolguları defalarca işlemden geçirilebilir. Bu çeşit rahatsız edici ve istenmeyen durumlar vakit kaybetmeden düzeltilmeli ve yapıya uygun projelendirme ile konforlu yaşam alanları yaratılmalıdır.​

Teras çalışmalarımızda; Krozyon + Sızdırmazlık + Uv dayanımlı oluşturulan yüzey suğuk iklimlerde çatlamamaktadır, bir nevi terasınızı havuza alan ctp sistemiyle kesin çözüm olma garantisini içerisinde barındırmaktadır. Diğer uygulamalarımızdan 25 farklı alana yaptığımız çalışmalarımızıda gözlemleyebilir bu doğrultuda dayanımınıda çözebilirsiniz. Asit tankları, arıtma tesis havuzları, asit depolama üniteleri de ctp ile kaplanmakta veya üretilmekte, kaplanılan beton veya metal aksamların aşınmadan korunmasını sağlamaktadır. Buradan hareketle teraslarımızda mukavemet açısından niteliği göz önüne alınabilir. Kimya sektöründe krozyon ve sızdırmazlık için geliştirilmiş olsada diğer uygulamaların başında çatı olukları, su depolarının iç kaplamaları, yüzme havuzu yalıtımları gibi alanlarada uygulanmaktadır.

. .